Posted on

Nii sündis Mööblilaegas

Nii sündis Mööblilaegas

Meie oleme Mööblilaegas perenaised Kadri ja Maris. Kui me alustasime kunagi ammu praeguses Rahumäe Põhikooli 0-klassis õpinguid, siis me tõesti ei osanud arvata, et kunagi koos sellise poe nagu Mööblilaegas teeme. Aga kui sa tunned kedagi 0-klassist alates ja ta on olnud su parim sõbrannad suurema osa elust, siis tuleb ju midagi põnevat ja pöörast koos ära teha :). Seda eriti juhul kui on oldud piisavalt pikalt raamatupidamise- ja finantsmaailmas, nii nagu see meie puhul oli. Oli suur soov ja vajadus midagi ise ja oma kätega ära teha, mis oleks käega katsutav, tooks sädeme silmadesse ja rahulolu hinge. Idee ja soov teha oma armas vanamööbli ning sisustuspood küpses peaaegu 7 aastat. Nagu öeldakse – kaua tehtud kaunikene. Kui üks õige asi peab teoks saama, siis hakkavad asjad juhtuma peaaegu iseenesest ning lõpuks loksub kõik paika.

Esimese kaubareisi tegime Rootsi MB Vito bussiga. Käisime läbi palju erinevaid vanakraami poode, ladusid ja muidu põnevaid kohti ning naasesime koju maast laeni pungil autoga, kahjuks lihtsalt rohkem asju peale ei mahtunud, kuigi põnevaid asju oleks veel küllaga olnud kaasa tuua. Sai loodTool, laud, peegelud Facebookis lehekülg Mööblilaegas, millest sai meie esimene “pood”.Meie esimesed tootepildid Facebooki lehel olid tehtud meie koduses fotostuudios. Ärevus ja põnevus olid väga suured ning ootused samuti. Peagi soetasime põnevat kraami juurde ja nii meie kodused garaažid ja kuurid täitusid vanakraamileidudega. Ühel ilusal suvepäeval korraldasime eksprompt garaažimüügi oma hoovis, mis oli igati huvitav kogemus. Kohale tulid päris mitmed huvilised ja vanakraamiaustajad. Saime müüdud päris mitu mööblitükki ning oli väga huvitavaid kohtumisi huvitavate inimestega. Kuid sai ka selgeks, et paljud eestlased on piisavalt ujedad, et tulla kellegi võõra inimese koju vanakraami vaatama, sest mine tea, äkki tuleb siis ka midagi osta ja peab müüjatega suhtlema :). Kuna ka talv lähenes ning vanakraami hoidmiseks kuurid ja garaažid ei ole just kõige ideaalsemad kohad, siis sai aina selgemaks, et tahame oma poe teha ning kogu seda ilu kaubanduslikumalt pakkuda. Hakkas pikk ja keerukas poepinna otsimine. Meie kindel soov põliste nõmmekatena oli pood teha just Nõmmele ning soovitavalt Nõmme keskusesse, kus teatavasti kaubanduspindu väga palju pole. Aga kui ikka midagi väga soovida, siis tuleb igale asjale lahendus ning nii me suutsime leida meile sobivad ruumid Nõmme endise kinohoones. Ruumid olid üsna õnnetus olukorras, pimedad ja sünged ning majaomanik oli üsna veendunud, et ega neis asja ei saa, aga meil oli säde silmas ja visioon silme ees. Egas midagi, 2016 aasta jaanuaris haarasime kahekesi pahtlilabidad ja pintslid pihku ning asusime ruume remontima. Selleks kulus mitmeid pikki päevi ja tihti naasesime vastu südaööd koju rampväsinuna. Saime selgeks lauspahteldamise, tapeedi panemise, puitlaudise asetamise, akutrelli ja lööktrelli kasutamise ja palju muud põnevat :). Ütleme nii, et palju pahtlit ja valget värvi tegid imesid ning meie tulevased poeruumid said igati valged ja helged. Ka paar kunstpäikest meie keldriakende taga, andsid petliku kujutluse välisvalgusest. Siis järgnes kõige magusam osa ehk siis mööbli ja sisustuskraami sisse toomine, milleks jäi meil napp nädal, enne kui poe planeerisime avada.

01.märtsil 2016 avasime ametlikult oma poe uksed külastajatele. Hip-hip-hurraaa!!!! Olime ise üliõnnelikud (oleme muidugi siiani :)).

Peagi sai selgeks, et meie olemasolev poepind on pisut väike ning meil õnnestus juurde saada veel üks ruum, mis tegi meie poe kogupinnaks umbes 150 ruutmeetrit. Oleme õppinud üsna osavalt palju asju väikesele pinnale paigutama ja ega isegi tihti ei usu, et kogu see kraam meie poodi ära mahub ning seejuures veel kena välja näeb.

Kogu see protsess oli ja on siiani väga põnev. Oleme kohtunud väga paljude huvitavate ja heade inimestega, mille eest oleme ääretult tänulikud. On palju toredaid kliente ja püsikliente, keda ikka ja alati oma poodi tagasi ootame. See kõik on avardanud meie silmaringi ning kinnitanud, et oleme oma tegemistega ikka õigel teel. Me väga loodame, et see teekond on veel pikk ja põnev ning paneb jätkuvalt meie silmad särama. Me soovime Teile, meie armsad kliendid, pakkuda ikka põnevaid ja unikaalseid vanakraami leide Skandinaavia avarustest, täiendada seda valikut vahvate ja vajalike sisutuskaupadega, nakatada Teid mööbli redisainimise pisikuga ning õpetada kuidas kasutada suurepäraseid Frenchic mööblivärve ja viimistlusvahendeid ning loomulikult leiab alati ka meie valikust imearmsaid ja hingega tehtud Eesti käsitööliste kaupu.

Mööblilaegas tänab Teid ja Te olete alati meie poodi oodatud!