Posted on

Mööglilaegas osales esimesel Nõmme Hobipäeval

Mööglilaegas osales esimesel Nõmme Hobipäeval

Mööbilaegas osales 27. mail esmakordselt Nõmmel toimunud Nõmme Hobipäeval oma töötoaga “Mööbli kriitvärvide kasutamine (Frenchic)”.

kriitvärvi õpituba Nõmme Hobipäev
Õpitoas osalejad värvimishoos

Nõmme Hobipäeva mõte sündis kodanikualgatusena, et tundma õppida oma piirkonnas elavaid inimesi ja teada nende hobisid ja oskusi. Ürituse eestvedajateks olid kohalikud aktiivsed kodanikud, kellele on oluline, et Nõmmest saaks meie kõigi jaoks eneseteostuseks koostegutsev ja teineteist toetav kogukond, kes on ühinenud MTÜ Avatud Mõtteviis alla.

Nõmme Hobipäeva eesmärk oli leida Nõmmel tegutsevad hobi-ja harrastusringe, seltse ning linnaelanikke, kes avavad oma töötoa, et uudistajad saaksid näha ning proovida, kuidas mingi ala õppimine päriselt käib. Polnud vahet, kas huviring oli tegutsenud juba aastaid või oli see alles täna tekkinud mõte – tähtis oli vaid tahe oma kogemusi jagada. Nii naabrilt naabrile, nõmmekalt nõmmekale.

Kahe kontraste värviga kihiti värvimine ning vanutamine

Oma harrastust tutvustas Nõmme Hobipäeval ligi 40 ettevõtmist ja isikut. Avatud oli palju koduaedu ja – stuudioid, mõnusaid huvikeskuseid ning Nõmme Noortemaja ja Valdeku Spordihoone. Nõmme Hobipäeval sai proovida põhimõtteliselt kõike – avatud oli ligi 80 erinevat töötuba ja proovitundi, nii täiskasvanutele kui lastele. Enamus neist õppetubadest oli huvitujatele tasuta, mõnes rakendus vaid sümboolne summa või tasu materjalide eest. Sai proovida pillimängu või teha bändi, tantsida, maalida, meisterdada, katsetada kriitvärve, õppida näitlemist, otsida endas sisemist rahu, küsida spordinõu treeneritelt, avastada Nõmme loodust ja ilu ning veel palju muud.  Nõmme Hobipäeva ning töötubade kohta leiab rohkem infot huvipärast.ee koduleheküljelt ning nende Facebooki leheküljelt.

Mööblilaegas korraldas huvilistele oma esimese õpitoa Frenchic kriitvärvide kasutamise kohta, seega oli see ka meile justkui õpituba :). Nõmme Hobipäeva raames oli õpituba kõigile tasuta. Õpitoa raames tutvustasime kiitvärvide olemust ning erinevaid tehnikaid, mida kriitvärvidega saavutada saab. Kohapeal olid olemas erinevate tehnikate ja värvide näidised, mida sai oma käega katsuda ja lähemalt uudistada. Õpitoas osalejad said proovida vineeritükil kahe kontrastvärviga kihiti värvimist ning vanutamist nii liivapaberi kui niiske lapiga. Lõppviimistlusena kasutasime vaha ning lakki, et igaüks saaks enda lemmiku viimistlusviisi välja valida. Värvimistöö sai iga osaleja endaga koju kaasa.

Kuna koolitusele registreerimine oli väga aktiivne ning kohad said täis vaid paari tunniga ning ka koolitus ise oli tore ja meeleolukas, siis plaanime kindlasti koolitustega jätkata sügisel. Erinevaid koolitusteemasid jagub ning mis peamine, siis tuleb inimesi julgustada värvima, sest värviga annab teha imesid ning selles ei ole tegelikult mitte midagi keerulist.

“Huvi pärast” mängus osaleja täitmas oma ülesannet Mööblilaekas

Nõmme Hobipäeva raames korraldati ka mäng “Huvi pärast”, milles ka Mööblilaegas osales. Mängus osalejad pidid leidma kaardil märgitud punktid ning igas punktis täitma neile antud ülesande või omandama mõne hariva ja silmaringi avardava teadmise. Mööblilaegas lasi mängijatel näpud värviseks teha, lastes värvida ühte vana ja väsinud öökappi Frenchic kriitvärvidega. Lisaks pidi mängus osaleja kokku lugema, mitu erinevat värvitooni Frenchic kriitvärve hetkel meie poes müügil oli ja õige vastus oli 50 erinevat värvitooni! Kõik osalejad olid väga tublid ja meil jääb üle ainult öökapi värvimine lõpetada :).

Mööblilaegas jäi Nõmme Hobipäeva üritusega väga rahule ja loodame, et sellest saab üks tore uus traditsioon Nõmmel :)!

Hästi libisevat pintslit!