Kas värvida vana mööblieset või mitte?

Kasutatud mööbel, taaskasutamine ning mööbli redisainimine on hetkel väga moes ning võib tekkida küsimus, kas värvida vana mööblieset või mitte. Sellel teemal on kaks poolt ning ühtset ja ainuõiget vastust siin anda ei saa. Ennekõike sõltub kõik isiklikust eelistusest, värvitavast esemest, eseme seisukorrast, emotsionaalsest seosest esemega ja ajaloolisest väärtusest.

Kapid ja kummutid
Suurepärane ehe puit ja peen tisleritöö

Kui me alustasime Mööblilaeka kauplusega, siis plaanisime oluliselt rohkem hakata ise vanu mööbliesemeid üle värvima, kuid reaalsuses see nii ei ole läinud. Miks? Peamiselt sellepärast, et osad mööbliesemed on kas väga peen tisleri näputöö või on naturaalne puit niivõrd kaunis, et käsi kohe ei tõuse seda üle värvima. Kuldne pähkel, tummine mahagon, eestlaste lemmik tamm, hinnaline maarjakask, tiigipuu, jugapuu – need on väärtuslikud ning hinnatud puidud, mis sobivad väga erinevate sisustuste ja stiilidega ning kaunistavad igat kodu. Naturaalne puit on soe, aegumatu ja alati kaunis ning kindlasti lisab hubasust igasse sisustusse.

Frenchic Lazy kriitvärv Loof ning krakleelakk

Teisalt hindame väga taaskasutust ja kui mõnele mööbliesemele on võimalik värviga uus elu anda, siis oleme kahe käega selle poolt. Oleme värvimise teel uuele elule aidanud mitmeid vanu ja väsinud mööblitükke, mis olid oma kunagise sära ja uhkuse kaotanud, olgu põhjuseks siis spoonikahjustused, veekahjustused, kulunud värvikiht, lihtsalt inetu lõppviimistlus või üldine kulumine ja väsinud ilme.

Samuti on võimalik kodus olemasolevaid mööbliesemeid värviga muuta ning nende abil täiesti uus ja omanäoline kodukujundus luua ilma suuri väljaminekuid tegemata. See on imeline, kuidas värv võib eset tundmatuseni muuta ning inetust pardipojast võib saada tõeline pilgupüüdja. Seega enne korraliku mööblieseme prügimäele saatmist võiks korraks kaaluda, et äkki on veel midagi, mida annaks teha, et esemele veel üks võimalus anda ja värvi abil on seda tõenäoliselt kõige lihtsam teha.

Frenchic kriitvärv Stone Rosie
Frenchic kriitvärv Stone Rosie

Värviga annab ka erinevast ajastust ja stiilist mööblit kokkusobivamaks muuta. Hetkel on väga moes Skandinaavialikud heledad, monokroomsed ja valged toonid. Kui erinevas stiilis mööbliesemed on sarnases toonis, siis on üldmulje maitsekas ja palju rahulikum ning nii annab osavalt ära kasutada juba olemasolevaid kuid kujundusse toonilt mittesobivaid mööbliesemeid. Lisaks on iga ise värvitud ja redisainitud mööbliese omanäoline ja eriline ning võib olla kindel, et kellelgi teisel täpselt samasugust ei ole.

Frenchic kriitvärvid
Frenchic kriitvärvid

Värvimisel saab kasutada mitmeid erinevaid värvimistehnikaid. Osad neist on jõukohased algajatele, teised nõuavad natuke kogenumat kätt ja loomingulisemat lähenemist. Kuid hea tahtmise ja julge pealehakkamise juures on põhimõtteliselt kõik võimelised värvidega natuke mängima ja uusi viimistlusi katsetama. Ei tasu peljata, et äkki värvimine on keeruline, aeganõudev ja ei õnnestu – seda kindlasti mitte, sest värvimine on lihtne ja sellega saab hakkama igaüks! Et värvimistöö hästi õnnestuks, tuleb jälgida lihtsaid samme, millest lähemalt räägime siin.

Ilusa ja endale meelepärase lõpptulemuse saavutamiseks tuleb valida ka õige värv, millega värvida. Meie Frenchic kriitvärvide hulgast leiab sobiva värvi väga erinevate pindade ja lõpptulemuste jaoks – vanutatud, tummiselt kriidine, sametiselt läikiv, kulunult praguline või hoopiski ilmastiku ja veekindel viimistlus, mis on sobilik õuemööblile, vannituppa ja kööki – Frenchic värvide seast leiab kõike. Ja mis peamine- Frenchic kriitvärviga saab värvida otse vanale värvile või lakile, pinda ei pea enne lihvima ega kruntima. Pind peab olema lihtsalt puhas, kuiv ja terve. Frenchic kriitvärve on väga lihtne kasutada, nad on praktiliselt lõhnatud, kuivavad väga kiiresti ning kõik Frenchic tooted omavad EN 71-3:2013+A1:2014 sertifikaati, mis tähendab, et Frenchic tooteid võib kasutada ka laste mänguasjade ja mööbli värvimiseks.

Frenchic Original kriitvärv Ballerina
Frenchic Original kriitvärv Ballerina

Seega kui oled mõnest vanast mööbliesemest tüdinenud, ese on kahjustatud või leiad vanakraamipoest mõne põneva mööblitüki, mis tooni poolest pole sobilik, siis ära kahtle, vaid haara Frenchic kriitvärv ja lase fantaasial lennata! Loomulikult leiad ka Mööblilaekast väga põnevat ja omanäolist kasutatud mööblit, mida värvida ja tuunida. Kui aga vajad värvimise osas nõuandeid või tuge, siis pöördu julgelt Mööblilaeka poole ja me aitame!

Hästi libisevat pintslit! 🙂