Posted on

Keraamiliste plaatide värvimine Frenchic kriit-mineraalvärvidega

Keraamiliste plaatide värvimine Frenchic kriit-mineraalvärvidega

Mood, ajad ja maitsed muutuvad ajas ning keraamilised plaadid, mis mõned aastad tagasi näisid ideaalsed võivad nüüd juba vastupidiseid tundeid tekitada. Keraamiliste plaatide vahetus on aga ajamahukas ja kulukas töö. Mida siis teha? Kõige lihtsam, kiirem ja soodsam võimalus värskendada olemasolevaid keraamilisi plaate on need üle värvida. Jah, lugesid õigesti – keraamilisi plaate saab edukalt üle värvida ning lõpptulemus jääb ilus ja vastupidav.

Selleks, et saavutada soovitud tulemust tuleb kasutada õigeid töövõtteid ning vahendeid. Frenchic Al Fresco kriit-mineraalvärv sobib keraamiliste plaatide värvimiseks ideaalselt, sest Al Fresco värv on ilmastiku- ja niiskuskindel ning talub ka vannitoas ja köögis tekkivat kõrget niiskustaset ning vahetut kokkupuudet veega.

Enne värvimistöö planeerimist, võta arvesse, et värvi lõplik kuivamine ja tahenemine võtab aega ning soovitatav on veega vahetult kokku puutuvatel pindadel lasta kuivada vähemalt 3 päeva.

Sammud keraamiliste plaatide värvimisel

Keraamiliste plaatide ettevalmistamine

 • eemalda värvitavast piirkonnast kõik üleliigne, mida ei soovi värvida ning mida on võimalik eemaldada (riiulid, nagid, peeglid, valgustid jne.).
 • pese kogu värvitav pind hoolikalt Frenchic puhastusvahendiga Sugar Soap. Tee puhastuslahus 1 osa Sugar Soap´i ja 10 osa sooja vett. Pesemiseks kasuta karedamat švammi ja nühi korralikult kogu ajaga tekkinud (ka nähtamatu) mustus ja rasu maha.
 • pestud pind loputa rohke sooja veega ning lase korralikult kuivada, soovitatavalt vähemalt üle öö.
 • esemed, mida ei soovita värvida, kuid mida ei ole võimalik eemaldada katke hoolikalt kvaliteetse maalriteibiga ja vajadusel kilega (segistid, vann, WC pott jne.).
 • karestage keraamilised plaadid liivapaberiga (karedus 150 või 180). Plaate ei tohi paljaks lihvida vaid kergelt karestada pealmine pind, et ära võtta läige ning tagada värvi parem nakkuvus.
 • eemaldage hoolikalt kogu lihvimisega tekkinud tolm.

Keraamiliste plaatide värvimine

 • värvimiseks kasuta madala karvaga väikest rulli või kvaliteetset tiheda karvaga sünteetilist pintslit. Ühtlase lõpptulemuse saab kasutades spetsiaalselt Frenchic värvide jaoks toodetud Frenchic pintsleid. Rulli kasutades jääb samuti lõpptulemus ühtlane ning töö sujub kiiremini kui pintsliga.
 • keraamiliste plaatide värvimiseks kasuta Frenchic Al Fresco kriitmineraalvärvi, millel on kõrge niiskuskindlus ja hea nakkuvus aluspinnaga.
 • enne värvima asumist, sega värv hoolikalt läbi.
 • vala sobiv kogus värvi värvinõusse.
 • rulli värvirulli korralikult värvis ning eemalda üleliigne värv rullilt. Värvirull peab olema korralikult ja ühtlaselt värviga kaetud kuid ei tohi tilkuda. Kasutades pintslit, kastke pintsliots värvi sisse, et ots oleks ühtlaselt värviga kaetud.
 • kandke ühtlaste liigutustega värv pinnale, liikudes pidevalt samas suunas. Soovitatav on kasutada värvimissuunda ülevalt alla.
 • viimased värvitõmbed tee alati samas suunas.
 • kasta uuesti rull/pintsel värvi ning jätka värvimist.
 • juba värvitud pinda ei tasu kohe uuesti märja rulli/pintsliga üle teha, sest värv on hakanud juba kuivama ning märg rull/pintsel võib värvi lahti tõmmata.
 • värvi pigem õhukesed kihid. Liiga paks värvikiht kuivab kauem ja lõpptulemus võib jääda ebaühtlane ning ebakvaliteetne.
 • kui oled lõpetanud esimese kihi värvimise, pese värvimistarbed sooja vee ning nõudepesuvahendiga ning aseta kuivama.
 • lase esimesel kihil kuivada vähemalt 2-3 tundi kuid soovitavalt üle öö, et olla veendunud, et esimene kiht on täielikult kuivanud.
 • värvi teine kiht ja lase täielikult kuivada.
 • vajadusel värvi ka kolmas kiht.
 • kui värvitud pind on suure koormusega ning soovite lisada veel lisa kaitsekihi siis kandke pinnale 2-3 kihti Frenchic lakki.
 • Frenchic lakki on kõige mugavam pinnale kanda pehme švammiga – justkui peseksite pinda. Kandke lakk peale ühesuunaliselt 2-3 õhukeses kihis.
 • pese kõik värvimisvahendid sooja vee ja nõudepesuvahendiga puhtaks.
 • lase värvil/lakil lõplikult kuivada ja taheneda vähemalt 3 päeva enne kui pind puutub kokku veega.

Värvitud pinna hooldamine

 • puhasta pinda regulaarselt.
 • vahetult veega kokku puutuvatelt pindadelt eemalda vesi alati peale igat kasutuskorda.
 • kasuta puhastamiseks mitteabrasiivseid puhastusvahendeid.
 • kasuta puhastamiseks pehmet švammi või lappi.
 • väldi karedaid švamme ja liigset nühkimist.
 • ära tekita värvitud pinnale kriimustusi. Kriimustuse kaudu võib hakata niiskus tungima värvi alla ning võib värvi pinnalt lahti lüüa.
 • Kui kriimustus on tekkinud siis puhasta ja värvi uuesti kahjustunud koht üle.
 • pea meeles, et ükski värvitud pind ei ole igavene, aga õige ettevalmistuse, värvimise ja hoolduse korral, annab värsket välimust tunduvalt kauem säilitada! 🙂

Frenchic keraamiliste plaatide videost leiate samm-sammult ülevaate, mida silmas pidada keraamilisi plaate värvides. Video on küll inglise keelne, kuid näitab visuaalselt kõiki eelpool käsitletud punkte. 🙂

Hästi libisevat pintslit!

Posted on

Kas värvida vana mööblieset või mitte?

Kas värvida vana mööblieset või mitte?

Kasutatud mööbel, taaskasutamine ning mööbli redisainimine on hetkel väga moes ning võib tekkida küsimus, kas värvida vana mööblieset või mitte. Sellel teemal on kaks poolt ning ühtset ja ainuõiget vastust siin anda ei saa. Ennekõike sõltub kõik isiklikust eelistusest, värvitavast esemest, eseme seisukorrast, emotsionaalsest seosest esemega ja ajaloolisest väärtusest.

Kapid ja kummutid
Suurepärane ehe puit ja peen tisleritöö

Kui me alustasime Mööblilaeka kauplusega, siis plaanisime oluliselt rohkem hakata ise vanu mööbliesemeid üle värvima, kuid reaalsuses see nii ei ole läinud. Miks? Peamiselt sellepärast, et osad mööbliesemed on kas väga peen tisleri näputöö või on naturaalne puit niivõrd kaunis, et käsi kohe ei tõuse seda üle värvima. Kuldne pähkel, tummine mahagon, eestlaste lemmik tamm, hinnaline maarjakask, tiigipuu, jugapuu – need on väärtuslikud ning hinnatud puidud, mis sobivad väga erinevate sisustuste ja stiilidega ning kaunistavad igat kodu. Naturaalne puit on soe, aegumatu ja alati kaunis ning kindlasti lisab hubasust igasse sisustusse.

Frenchic Lazy kriitvärv Loof ning krakleelakk

Teisalt hindame väga taaskasutust ja kui mõnele mööbliesemele on võimalik värviga uus elu anda, siis oleme kahe käega selle poolt. Oleme värvimise teel uuele elule aidanud mitmeid vanu ja väsinud mööblitükke, mis olid oma kunagise sära ja uhkuse kaotanud, olgu põhjuseks siis spoonikahjustused, veekahjustused, kulunud värvikiht, lihtsalt inetu lõppviimistlus või üldine kulumine ja väsinud ilme.

Samuti on võimalik kodus olemasolevaid mööbliesemeid värviga muuta ning nende abil täiesti uus ja omanäoline kodukujundus luua ilma suuri väljaminekuid tegemata. See on imeline, kuidas värv võib eset tundmatuseni muuta ning inetust pardipojast võib saada tõeline pilgupüüdja. Seega enne korraliku mööblieseme prügimäele saatmist võiks korraks kaaluda, et äkki on veel midagi, mida annaks teha, et esemele veel üks võimalus anda ja värvi abil on seda tõenäoliselt kõige lihtsam teha.

Frenchic kriitvärv Stone Rosie
Frenchic kriitvärv Stone Rosie

Värviga annab ka erinevast ajastust ja stiilist mööblit kokkusobivamaks muuta. Hetkel on väga moes Skandinaavialikud heledad, monokroomsed ja valged toonid. Kui erinevas stiilis mööbliesemed on sarnases toonis, siis on üldmulje maitsekas ja palju rahulikum ning nii annab osavalt ära kasutada juba olemasolevaid kuid kujundusse toonilt mittesobivaid mööbliesemeid. Lisaks on iga ise värvitud ja redisainitud mööbliese omanäoline ja eriline ning võib olla kindel, et kellelgi teisel täpselt samasugust ei ole.

Frenchic kriitvärvid
Frenchic kriitvärvid

Värvimisel saab kasutada mitmeid erinevaid värvimistehnikaid. Osad neist on jõukohased algajatele, teised nõuavad natuke kogenumat kätt ja loomingulisemat lähenemist. Kuid hea tahtmise ja julge pealehakkamise juures on põhimõtteliselt kõik võimelised värvidega natuke mängima ja uusi viimistlusi katsetama. Ei tasu peljata, et äkki värvimine on keeruline, aeganõudev ja ei õnnestu – seda kindlasti mitte, sest värvimine on lihtne ja sellega saab hakkama igaüks! Et värvimistöö hästi õnnestuks, tuleb jälgida lihtsaid samme, millest lähemalt räägime siin.

Ilusa ja endale meelepärase lõpptulemuse saavutamiseks tuleb valida ka õige värv, millega värvida. Meie Frenchic kriitvärvide hulgast leiab sobiva värvi väga erinevate pindade ja lõpptulemuste jaoks – vanutatud, tummiselt kriidine, sametiselt läikiv, kulunult praguline või hoopiski ilmastiku ja veekindel viimistlus, mis on sobilik õuemööblile, vannituppa ja kööki – Frenchic värvide seast leiab kõike. Ja mis peamine- Frenchic kriitvärviga saab värvida otse vanale värvile või lakile, pinda ei pea enne lihvima ega kruntima. Pind peab olema lihtsalt puhas, kuiv ja terve. Frenchic kriitvärve on väga lihtne kasutada, nad on praktiliselt lõhnatud, kuivavad väga kiiresti ning kõik Frenchic tooted omavad EN 71-3:2013+A1:2014 sertifikaati, mis tähendab, et Frenchic tooteid võib kasutada ka laste mänguasjade ja mööbli värvimiseks.

Frenchic Original kriitvärv Ballerina
Frenchic Original kriitvärv Ballerina

Seega kui oled mõnest vanast mööbliesemest tüdinenud, ese on kahjustatud või leiad vanakraamipoest mõne põneva mööblitüki, mis tooni poolest pole sobilik, siis ära kahtle, vaid haara Frenchic kriitvärv ja lase fantaasial lennata! Loomulikult leiad ka Mööblilaekast väga põnevat ja omanäolist kasutatud mööblit, mida värvida ja tuunida. Kui aga vajad värvimise osas nõuandeid või tuge, siis pöördu julgelt Mööblilaeka poole ja me aitame!

Hästi libisevat pintslit! 🙂

Posted on

Mööblilaegas kauplus laienes

Mööblilaegas kauplus laienes

Mööblilaegas kauplus
Mööblilaegas kauplus

Aasta alguses täitus meie pikaaegne unistus ning meil tekkis võimalus laieneda oma kauplusega suurte vitriinakendega pinnale. Oma senise kahe tegutsemisaasta jooksul püüdsime oma armast keldripoodi muuta hubaseks ja valgusküllaseks kohaks, kuid hinges igatsesime ikka loomulikku päevavalgust ja suuri aknaid. Eks iga asi juhtub õigel hetkel ja õigel põhjusel ja nii vabaneski aasta alguses meie keldripoe peal asuv äripind ning me olime ülimalt õnnelikud, et meil tekkis võimalus oma poega ülemisele korrusele laieneda. Esialgu tuli muidugi asuda lammutama ja remontima. Egas midagi, otsisime oma tolmuriided välja, maskid ette, kindad kätte ja töö kallale. Nagu remondi puhul ikka võttis kõik rohkem aega ja energiat kui me alguses arvasime, aga lõpptulemus sai just selline nagu vaimusilmas olime ette kujutanud. Ruum sai avar ja väga valgusküllane ning helge. Säilitasime ka keldrikorruse kaupluseruumid ning nüüd on kaks korrust omavahel ühendatud kauplusesisese trepiga.

Mööblilaegas kauplus
Mööblilaegas kauplus

Täiendav müügipind võimaldab meil pakkuda veelgi suuremat ja mitmekesisemat valikut vanamööblit ning sisustuselemente. Uuenenud Mööblilaegas kaupluse avasime pidulikult 23.veebruaril koos kihiseva joogi ning suupistetega.

Oleme ülimalt tänulikud kogu positiivse tagasiside eest, mida me oleme kogu oma kaupluse lahtioleku ajal klientidelt saanud ning on ääretult hea meel pea iga päev kuulda, kui armas ja ilus pood meil on. Me teeme kõike seda hingega ja üritame leida alati huvitavat ja omanäolist kaupa, et inimesed leiaks ikka ja jälle tee Mööblilaegas kauplusesse. Ilma suurepäraste klientideta poleks meie kauplust, ega ka meie uusi avaraid kaupluseruume, seega suured tänud Teile!

Uuenenud Mööblilaegas ootab Teid külla E-R 11-18 ja L 11-14, pühapäeval me puhkame! 🙂

 

Posted on

Lihtsad sammud värvimistöö õnnestumiseks

Frenchic kriitvärv

LIHTSAD SAMMUD VÄRVIMISTÖÖ ÕNNESTUMISEKS:

 • vali välja värvimist vajav mööbliese või mõni muu meelepärane ese
 • kui esemel esineb lahtist värvi või lakki, siis eemalda see liivapaberiga
 • puhasta pind korralikult mustusest, rasust ja tolmust ning lase kuivada. Kergemat mustust saab eemaldada nõudepesuvahendi ja veega. Raskema mustuse eemaldamiseks kasuta spetsiaalseid puhastusvahendeid, mis on saadaval ehituspoodides (Vivacolor Special Clean, White Spirit jne.)
 • kui pinnal on täkkeid või kriime, siis täida need puidupahtliga, lase kuivada, lihvi siledaks ja puhasta tolmust
 • eriti läikivad pinnad karesta õrnalt liivapaberiga (näiteks nr. 150), puhasta tolmust
 • furnituur, mida ei soovi üle värvida, eemalda või kata maalriteibiga
 • pinnad, mida ei soovi värvida (näiteks sahtli küljed, kapiukse sisepind) kata maalriteibiga
 • kanna peale esimene värvikiht. Värvida võib rulli, pintsli või värvipritsiga. Parem on värvida mitu õhukest värvikihti, siis jääb tulemus ühtlasem. Lase esimesel värvikihil kuivada 30-45 min kuni pind on kuiv
 • väga sileda tulemuse saavutamiseks, tee peale iga kihi värvimist ja kuivamist vahelihvimine peene liivapaberiga nt. nr.240, puhasta tolmust
 • kanna peale teine värvikiht ning lase taas kuivada ning vajadusel kanna peale ka kolmas värvikiht, lase kuivada, vajadusel võib värvi lahjendada veega
 • soovi korral vanuta ese kas niiske lapi või peene liivapaberiga nr 240
 • enne vahatamist või lakkimist lase esemel kuivada üleöö
 • värvile vastupidavuse andmiseks kanna peale Frenchic vaha kas pehme lapi või pintsliga ning hõõru kergelt eseme sisse. Vaha ära pane liiga palju, sest siis võib pind jääda kleepuv. Üleliigne vaha eemalda lapiga, lase kuivada ja vajadusel kanna peale teine kiht vaha
 • Frenchic Lazy värv sisaldab vaha ning seda eraldi vahatama ei pea. Peale värvi kuivamist, et aktiveerida värvis leiduv vaha, lihtsalt poleeri pind lapi või kergelt kareda käsnaga üle soovitud läikeastme saavutamiseni.
 • Frenchic Al Fresco värv ei vaja vahatamist, lakkimist ega poleerimist
 • eriti tugeva ja vastupidava pinna saamiseks ära pinda vahata vaid kata Frenchic Lõppviimistlusega (lakk), mis muudab pinna ka vetthülgavaks. Lõppviimistlus kanna peale kas pehme käsna, pintsli või rulliga. Lase kihtide vahel kuivada 45 minutit ning kata 2-3 kihti.
 • kui värvist hakkab läbi kumama aluspind või oksakohad, siis kata ese kõigepealt Frenchic Lõppviimistlusega ning siis asu värvima
 • eemalda maalriteibid ja paigalda tagasi furnituur
 • valmis!!!

Frenchic kriitvärvidega värvimine on ülilihtne, kiire ja nauditav protsess ning sellega saab hakkama igaüks, kes oskab pintslit käes hoida. Värviga saab teha imesid ning anda vanale ja väsinud mööbliesemele sootuks uue ja põneva välimuse ning lisaks säästa ka loodust ja keskkonda. Vaja on lihtsalt natuke pealehakkamist.

Hästi libisevat pintslit!

 

Posted on

Mööglilaegas osales esimesel Nõmme Hobipäeval

Mööglilaegas osales esimesel Nõmme Hobipäeval

Mööbilaegas osales 27. mail esmakordselt Nõmmel toimunud Nõmme Hobipäeval oma töötoaga “Mööbli kriitvärvide kasutamine (Frenchic)”.

kriitvärvi õpituba Nõmme Hobipäev
Õpitoas osalejad värvimishoos

Nõmme Hobipäeva mõte sündis kodanikualgatusena, et tundma õppida oma piirkonnas elavaid inimesi ja teada nende hobisid ja oskusi. Ürituse eestvedajateks olid kohalikud aktiivsed kodanikud, kellele on oluline, et Nõmmest saaks meie kõigi jaoks eneseteostuseks koostegutsev ja teineteist toetav kogukond, kes on ühinenud MTÜ Avatud Mõtteviis alla.

Nõmme Hobipäeva eesmärk oli leida Nõmmel tegutsevad hobi-ja harrastusringe, seltse ning linnaelanikke, kes avavad oma töötoa, et uudistajad saaksid näha ning proovida, kuidas mingi ala õppimine päriselt käib. Polnud vahet, kas huviring oli tegutsenud juba aastaid või oli see alles täna tekkinud mõte – tähtis oli vaid tahe oma kogemusi jagada. Nii naabrilt naabrile, nõmmekalt nõmmekale.

Kahe kontraste värviga kihiti värvimine ning vanutamine

Oma harrastust tutvustas Nõmme Hobipäeval ligi 40 ettevõtmist ja isikut. Avatud oli palju koduaedu ja – stuudioid, mõnusaid huvikeskuseid ning Nõmme Noortemaja ja Valdeku Spordihoone. Nõmme Hobipäeval sai proovida põhimõtteliselt kõike – avatud oli ligi 80 erinevat töötuba ja proovitundi, nii täiskasvanutele kui lastele. Enamus neist õppetubadest oli huvitujatele tasuta, mõnes rakendus vaid sümboolne summa või tasu materjalide eest. Sai proovida pillimängu või teha bändi, tantsida, maalida, meisterdada, katsetada kriitvärve, õppida näitlemist, otsida endas sisemist rahu, küsida spordinõu treeneritelt, avastada Nõmme loodust ja ilu ning veel palju muud.  Nõmme Hobipäeva ning töötubade kohta leiab rohkem infot huvipärast.ee koduleheküljelt ning nende Facebooki leheküljelt.

Mööblilaegas korraldas huvilistele oma esimese õpitoa Frenchic kriitvärvide kasutamise kohta, seega oli see ka meile justkui õpituba :). Nõmme Hobipäeva raames oli õpituba kõigile tasuta. Õpitoa raames tutvustasime kiitvärvide olemust ning erinevaid tehnikaid, mida kriitvärvidega saavutada saab. Kohapeal olid olemas erinevate tehnikate ja värvide näidised, mida sai oma käega katsuda ja lähemalt uudistada. Õpitoas osalejad said proovida vineeritükil kahe kontrastvärviga kihiti värvimist ning vanutamist nii liivapaberi kui niiske lapiga. Lõppviimistlusena kasutasime vaha ning lakki, et igaüks saaks enda lemmiku viimistlusviisi välja valida. Värvimistöö sai iga osaleja endaga koju kaasa.

Kuna koolitusele registreerimine oli väga aktiivne ning kohad said täis vaid paari tunniga ning ka koolitus ise oli tore ja meeleolukas, siis plaanime kindlasti koolitustega jätkata sügisel. Erinevaid koolitusteemasid jagub ning mis peamine, siis tuleb inimesi julgustada värvima, sest värviga annab teha imesid ning selles ei ole tegelikult mitte midagi keerulist.

“Huvi pärast” mängus osaleja täitmas oma ülesannet Mööblilaekas

Nõmme Hobipäeva raames korraldati ka mäng “Huvi pärast”, milles ka Mööblilaegas osales. Mängus osalejad pidid leidma kaardil märgitud punktid ning igas punktis täitma neile antud ülesande või omandama mõne hariva ja silmaringi avardava teadmise. Mööblilaegas lasi mängijatel näpud värviseks teha, lastes värvida ühte vana ja väsinud öökappi Frenchic kriitvärvidega. Lisaks pidi mängus osaleja kokku lugema, mitu erinevat värvitooni Frenchic kriitvärve hetkel meie poes müügil oli ja õige vastus oli 50 erinevat värvitooni! Kõik osalejad olid väga tublid ja meil jääb üle ainult öökapi värvimine lõpetada :).

Mööblilaegas jäi Nõmme Hobipäeva üritusega väga rahule ja loodame, et sellest saab üks tore uus traditsioon Nõmmel :)!

Hästi libisevat pintslit!

 

Posted on

Atmosfäär testib erinevaid kriitvärve, seekord järg meie Frenchic värvi käes

Frenchic Lazy kriitvärv

Atmosfäär testib erinevaid kriitvärve, seekord järg meie Frenchic värvi käes

Frenchic kriitvärvidega saab lihtsa vaevaga anda täiesti uue ja põneva välimuse mõnele vanale ja väsinud mööbliesemele. Mööbli redisain on moes ja ainukeseks piirike on igaühe enda fantaasia – kellele meeldib lihtne ja hele Skandinaavia stiil, kes pooldab tumedaid ja sügavaid toone ning julged proovivad kindlasti midagi värvilist ja ootamatut. Värvimise puhul on tore ka see, et alati saab eseme soovi korral uuesti üle värvida ning sootuks uue ja erineva välimuse anda.
Atmosfääri tore meeskond on võtnud oma südame asjaks testida kõiki Eesti turul saada olevaid kriitvärve ning kirjutab oma kogemustest ja nippidest oma blogis ning Ideesahvris. Seekord testiti meie suureprast Frenchic kriitvärvi ning anti ühele kummutile imeliselt värske ja kevadine välimus. Täpsemalt saab lugeda Atmosfääri blogist.
Kevad on aeg, kus näpud hakkavad sügelema kodu kaunistamise ja värskendamise järele ning purk Frenchic värviga annab nii mõndagi põnevat korda saata, vaja on lihtsalt julget pealehakkamist!
Hästi libisevat pintslit!

Posted on

Nii sündis Mööblilaegas

Nii sündis Mööblilaegas

Meie oleme Mööblilaegas perenaised Kadri ja Maris. Kui me alustasime kunagi ammu praeguses Rahumäe Põhikooli 0-klassis õpinguid, siis me tõesti ei osanud arvata, et kunagi koos sellise poe nagu Mööblilaegas teeme. Aga kui sa tunned kedagi 0-klassist alates ja ta on olnud su parim sõbrannad suurema osa elust, siis tuleb ju midagi põnevat ja pöörast koos ära teha :). Seda eriti juhul kui on oldud piisavalt pikalt raamatupidamise- ja finantsmaailmas, nii nagu see meie puhul oli. Oli suur soov ja vajadus midagi ise ja oma kätega ära teha, mis oleks käega katsutav, tooks sädeme silmadesse ja rahulolu hinge. Idee ja soov teha oma armas vanamööbli ning sisustuspood küpses peaaegu 7 aastat. Nagu öeldakse – kaua tehtud kaunikene. Kui üks õige asi peab teoks saama, siis hakkavad asjad juhtuma peaaegu iseenesest ning lõpuks loksub kõik paika.

Esimese kaubareisi tegime Rootsi MB Vito bussiga. Käisime läbi palju erinevaid vanakraami poode, ladusid ja muidu põnevaid kohti ning naasesime koju maast laeni pungil autoga, kahjuks lihtsalt rohkem asju peale ei mahtunud, kuigi põnevaid asju oleks veel küllaga olnud kaasa tuua. Sai loodTool, laud, peegelud Facebookis lehekülg Mööblilaegas, millest sai meie esimene “pood”.Meie esimesed tootepildid Facebooki lehel olid tehtud meie koduses fotostuudios. Ärevus ja põnevus olid väga suured ning ootused samuti. Peagi soetasime põnevat kraami juurde ja nii meie kodused garaažid ja kuurid täitusid vanakraamileidudega. Ühel ilusal suvepäeval korraldasime eksprompt garaažimüügi oma hoovis, mis oli igati huvitav kogemus. Kohale tulid päris mitmed huvilised ja vanakraamiaustajad. Saime müüdud päris mitu mööblitükki ning oli väga huvitavaid kohtumisi huvitavate inimestega. Kuid sai ka selgeks, et paljud eestlased on piisavalt ujedad, et tulla kellegi võõra inimese koju vanakraami vaatama, sest mine tea, äkki tuleb siis ka midagi osta ja peab müüjatega suhtlema :). Kuna ka talv lähenes ning vanakraami hoidmiseks kuurid ja garaažid ei ole just kõige ideaalsemad kohad, siis sai aina selgemaks, et tahame oma poe teha ning kogu seda ilu kaubanduslikumalt pakkuda. Hakkas pikk ja keerukas poepinna otsimine. Meie kindel soov põliste nõmmekatena oli pood teha just Nõmmele ning soovitavalt Nõmme keskusesse, kus teatavasti kaubanduspindu väga palju pole. Aga kui ikka midagi väga soovida, siis tuleb igale asjale lahendus ning nii me suutsime leida meile sobivad ruumid Nõmme endise kinohoones. Ruumid olid üsna õnnetus olukorras, pimedad ja sünged ning majaomanik oli üsna veendunud, et ega neis asja ei saa, aga meil oli säde silmas ja visioon silme ees. Egas midagi, 2016 aasta jaanuaris haarasime kahekesi pahtlilabidad ja pintslid pihku ning asusime ruume remontima. Selleks kulus mitmeid pikki päevi ja tihti naasesime vastu südaööd koju rampväsinuna. Saime selgeks lauspahteldamise, tapeedi panemise, puitlaudise asetamise, akutrelli ja lööktrelli kasutamise ja palju muud põnevat :). Ütleme nii, et palju pahtlit ja valget värvi tegid imesid ning meie tulevased poeruumid said igati valged ja helged. Ka paar kunstpäikest meie keldriakende taga, andsid petliku kujutluse välisvalgusest. Siis järgnes kõige magusam osa ehk siis mööbli ja sisustuskraami sisse toomine, milleks jäi meil napp nädal, enne kui poe planeerisime avada.

01.märtsil 2016 avasime ametlikult oma poe uksed külastajatele. Hip-hip-hurraaa!!!! Olime ise üliõnnelikud (oleme muidugi siiani :)).

Peagi sai selgeks, et meie olemasolev poepind on pisut väike ning meil õnnestus juurde saada veel üks ruum, mis tegi meie poe kogupinnaks umbes 150 ruutmeetrit. Oleme õppinud üsna osavalt palju asju väikesele pinnale paigutama ja ega isegi tihti ei usu, et kogu see kraam meie poodi ära mahub ning seejuures veel kena välja näeb.

Kogu see protsess oli ja on siiani väga põnev. Oleme kohtunud väga paljude huvitavate ja heade inimestega, mille eest oleme ääretult tänulikud. On palju toredaid kliente ja püsikliente, keda ikka ja alati oma poodi tagasi ootame. See kõik on avardanud meie silmaringi ning kinnitanud, et oleme oma tegemistega ikka õigel teel. Me väga loodame, et see teekond on veel pikk ja põnev ning paneb jätkuvalt meie silmad särama. Me soovime Teile, meie armsad kliendid, pakkuda ikka põnevaid ja unikaalseid vanakraami leide Skandinaavia avarustest, täiendada seda valikut vahvate ja vajalike sisutuskaupadega, nakatada Teid mööbli redisainimise pisikuga ning õpetada kuidas kasutada suurepäraseid Frenchic mööblivärve ja viimistlusvahendeid ning loomulikult leiab alati ka meie valikust imearmsaid ja hingega tehtud Eesti käsitööliste kaupu.

Mööblilaegas tänab Teid ja Te olete alati meie poodi oodatud!