Frenchic kriitvärvid ja viimistlusvahendid

Frenchic kriitvärvid ja viimistlusvahendid

Frenchic kriitvärvid ja viimistlusvahendid on pärit Inglismaalt. Nende loojaks on imeline Pamela Gruhn.

Frenchic on suurepärane kriit-mineraalvärv, mis ei vaja aluspinna eeltöötlust – lihtsalt puhasta pind mustusest ning asu värvima! Väga hea katvusega värv, millega saab katta väga erinevaid pindu sh lakitud puitu, betooni, telliskive, krohvi, metalli, tapeeti, kipsplaati, klaasi, MDFi, plastikut, nahka ning kangast. Tavaliselt piisab 1-2 värvikihist, kuid kui värvitav pind on väga tume ning kasutatav värv väga hele, siis võib vajalikuks osutuda ka 3 värvikiht. Värv kuivab väga kiiresti, mis teeb värvimisprotsessi kiireks ning tulemust saab üsna ruttu juba nautida.

Frenchic valikus on nii traditsiooniline kriitvärv, mida tuleb viimistleda vaha või lõppviimisltusega, kui ka Lazy kriitvärv, mis ei vaja vahatamist ning mis teeb värvi kasutamise eriti kiireks ja mugavaks! Mõlemaid värve on lihtne vanutada, et tekitada mööbliesemele vana ja kulunud välimus. Värvi saab peale kanda pintsli, värvirulli või värvipritsiga olenevalt sellest millist lõpptulemust soovitakse saavutada.

Frenchic värv on täiesti naturaalne ning keskonnasõbralik kriit-mineraalvärv. Värv on lõhnavaba, lahustivaba ning ei sisalda kahjulikke VOC-ühendeid. Frenchic on InVeNa liige ning kannab EU Eco Label märgistust. Värv omab EN71:3 sertifikaati, mis lubab värvi kasutada ka laste mööbli ning mänguasjade värvimiseks.

Frenchic Al Fresco kriitvärv sobib kasutamiseks nii tuppa kui ka õue ning ei vaja vahatamist ega lakkimist! Al Fresco värv on veepõhine kriit-mineraalvärv. Värv on lõhnavaha ning sisaldab väga vähe lenduvaid orgaanilisi ühendeid (VOC ühendeid). Värv omab EN71:3 sertifikaati, mis lubab värvi kasutada ka laste mööbli ning mänguasjade värvimiseks. Värv on hooldusvaba kuni 6 aastat!

Frenchic vaha on ideaalne lõppviimistluseks – annab kauni ja siidise tulemuse, kaitseb pindu ja muudab need vetthülgavaks. Frenchic vaha on täiesti naturaalne ning lõhnatu. Kanna vaha peale kas pehme riidetüki või Frenchic vaha pintsliga, mis teeb vaha peale kandmise eriti lihtsaks ja mugavaks. Hõõru vaha kergelt sisse ning vajadusel eemalda üleliigne vaha lapiga. Meie valikust leiab 4 erinevat vaha – läbipaistev, valge, pruun ning hall vaha.

Frenchic lõppviimistlus  on lõhnatu ning valmistatud ökoloogiliselt säästval viisil ilma keemiliste lahustiteta ning kasutades mitte-mürgiseid aineid. See on ideaalne vahend, mis annab eriti tugeva kaitse värvitud pinnale ja sobib kasutamiseks ka kohtades, kus mööbliese võib kokku puutuda veepritsmetega (näiteks vannitoas ja köögis). Lõppviimistlust on kõige mugavam peale kanda pehme käsnaga ning hõõruda laiali, kuid võib kasutada ka pintslit. Parima tulemuse saamiseks katta pind 2 korda.

Frenchic Easy Crackle on mõeldud kraklee efekti saavutamiseks, tekitades vana ja pragunenud pinna. Frenchic Crackle´d kasutatakse kahe kontrastse Frenchic värvikihi vahel. Esimene värvikiht määrab kraklee prao värvuse ning pealmine värvikiht määrab põhivärvuse. Frenchic Easy Crackle omab EN71:3 sertifikaati, mis lubab toodet kasutada ka laste mööbli ning mänguasjade viimistlemiseks.

Frenchic sädelevate pulbritega saab lisada erinevaid sädelevaid ja läikivaid efekte. Frenchic sädelev pulber tuleb segada kas Frenchic vaha või lõppviimistluse hulka. Mida rohkem särapulbrit lisada, seda tugevam efekt saavutatakse.

Frenchic kriitvärvidega värvimine on ülilihtne, kiire ja nauditav protsess ning sellega saab hakkama igaüks, kes oskab pintslit käes hoida. Värviga saab teha imesid ning anda vanale ja väsinud mööbliesemele sootuks uue ja põneva välimuse ning lisaks säästa ka loodust ja keskkonda. Vaja on lihtsalt natuke pealehakkamist.

Hästi libisevat pintslit!

Official Stockist of Frenchic Furniture Paint® ‘